The Goldfinch Protocol. FAQs українською

Оригінал FAQ (з оновленням від 14.07.2021) узятий звідси.

Як отримати кредит?

В даний час протокол підтримує видачу кредитів на суму від 500 тис. До 5 млн доларів США компаніям, що надають послуги кредитування на Південній півкулі (Південна Америка, Африка, Азія і Океанія). Компанії повинні мати високі показники первинного кредитного портфелю.

Невже Goldfinch не бере заставу?

Багато протоколи DeFi вимагають застави криптоактівов, вартість яких перевищує позикову суму. Протокол Goldfinch не вимагає застави будь-яких криптоактівов. Позичальники (borrowers) можуть укладати контракти поза мережею зі спонсорами (backers) для створення інших типів НЕ криптовалютного забезпечення. Прикладом цього може бути використання майбутніх платежів клієнтів кредитної компанії в якості забезпечення.

Чи є WhitePaper про Goldfinch Protocol?

Так, і доступний тут (на дату публікації, WP 1.1 upd. June 2021).

Чи є у Goldfinch Github?

Смарт-контракти для протоколу Goldfinch мають відкритий вихідний код. Ось посилання на наш репозиторій Github: https://github.com/goldfinch-eng/goldfinch-contracts

Чи проводився аудит Goldfinch protocol?

Так, весь поточний код пройшов аудит Certik. Звіт про аудит знаходиться в репозиторії Github за посиланням вище (і тут ). Початковий V2 нашого протоколу (проект, описаний в whitepaper) також проходить аудит Certik, і в найближчому майбутньому у нас запланований додатковий аудит з Trail of Bits.

Чи буде у Goldfinch public sale токенов?

На даний момент ми не впевнені, чи буде у нас відкрита public sale. Ми обговорюємо це з нашими юристами.

Чи можу я вкласти капітал в Goldfinch?

Ні. На жаль, в даний час ми не приймаємо ніяких додаткових інвестицій в акціонерний капітал.

Як я можу забезпечити ліквідність протоколу Goldfinch?

Існує два основних способи забезпечити ліквідність протоколу Goldfinch:

  1. Ви можете перевести USDC в Senior pool, який автоматично розподіляється протоколом між різними пулами позичальників;
  2. Ви можете стати спонсором (backer) і застекать капітал першого збитку (first-loss capital) за індивідуальними пулів позичальників для більш високої прибутковості.

Підпишіться на нашу загальну програму LP тут.

Підпишіться на нашу програму спонсорів (backer) тут.

Ви коли-небудь відкриєте свою програму ліквідності для індивідуальних (дрібних) інвесторів?

У найближчому майбутньому ми запустимо програму підтримки і відкриємо загальну програму ліквідності. Ми все ще працюємо з юристами, щоб з’ясувати, хто саме матиме право на участь.

Які типи токенів можуть вносити провайдери ліквідності і спонсори в пули позичальників?

В даний час протокол Goldfinch приймає тільки стабільну монету з прив’язкою до долара США, яка називається USDC.

Чи потрібно проходити спонсорам (backer) KYC (know your customers- знай свого клієнта)?

На даний момент так, спонсори повинні пройти KYC. По суті, протокол повинен мати опір Сибілл атакам, щоб реалізувати механізм «довіру через консенсус», описаний в whitepaper. Технічно це не обов’язково має бути KYC, і ми сподіваємося запропонувати версії цього в майбутньому, які не вимагають перевірки особистості. Проте, KYC передбачає опір Сибілл атакам, а також дотримання вимог законодавства, яке встановлено багатьом нашим позичальникам для своїх власних цілей.

Зверніть увагу, що наш KYC обробляється третьою стороною, Persona, яка, як і Goldfinch, дуже серйозно ставиться до конфіденційності та безпеки.

Як ви справляєтеся з валютним ризиком девальвації, враховуючи, що кредити позичальникам видаються в USDC, а вони, в свою чергу, дають в борг у своїх національних валютах (фіат)?

Щоб знизити ризик швидкої девальвації валюти, ми рекомендуємо позичальникам купувати інструменти валютного хеджування.

Як ви перевіряєте позичальників?

Для кредитів, які були включені в протокол Goldfinch, ми провели комплексну перевірку всіх позичальників з використанням 150-бальною перевірки, яка охоплює фінансові показники компанії, команду, показники кредитного портфеля і багато інших чинників. Кожна угода повинна пройти наш інвестиційний комітет, до якого входять одні з провідних світових експертів з кредитування фінансових технологій в країнах Південної півкулі.

Як ви переконуєтеся, що позичальники (кредитні компанії) повернуть свої кредити?

Крім ретельної первісної перевірки, існує кілька способів, за допомогою яких протокол може гарантувати, що кредити будуть погашені. По-перше, позичальники часто укладають контракти поза мережею, які встановлюють забезпечення з реальними активами, які можуть бути конфісковані в разі дефолту. По-друге, позичальники, які не виробляють виплати вчасно, з набагато меншою ймовірністю отримають доступ до капіталу від Goldfinch або будь-якого іншого постачальника позикового капіталу, якщо вони погано виплатять по Goldfinch.

Чи потрібна Goldfinch банківська ліцензія, щоб виступати поручителем при оформленні кредиту?

Оскільки позичальники, які використовують протокол Goldfinch, є юридичними особами, ліцензії на кредитування зазвичай не потрібні.

Як мені стати учасником протоколу Goldfinch?

В даний час найкращий спосіб взяти участь в протоколі — це зареєструватися в наших програмах постачальника ліквідності або спонсора. Щоб зареєструватися в програмі постачальника ліквідності, клацніть тут. Підпишіться на нашу програму спонсора тут.

Чи є у Голдфінча телеграм-канал?

Так, хоча насправді ми використовуємо його тільки для публікації щотижневих оновлень. Ви можете приєднатися до нашого телеграм-каналу тут: https://t.me/goldfinch_finance.

Над чим працює команда Goldfinch?

Багато над чим! Кожні два тижні ми намагаємося публікувати оновлення, що стосуються протоколу, нашої команди і т. д. Ви можете знайти попередні оновлення тут . Ми також публікуємо їх в каналі #announcements в Discord.

Я не розмовляю англійською. Коли Goldfinch буде доступний моєю мовою?

На даний момент велика частина контенту, пов’язаного з протоколом Goldfinch, доступна лише англійською мовою. У міру розширення спільноти ми будемо працювати з спільнотою над поліпшенням локалізації деякого нашого контенту. Goldfinch буде справді глобальним протоколом, і тому ми сподіваємося підтримувати багато мов в майбутньому.

Чи є у Goldfinch програма Bug Bounty?

Так, у Goldfinch є програма Bug Bounty в партнерстві з Immunefi. Більш детальну інформацію можна знайти тут: https://immunefi.com/bounty/goldfinch/.

Переклад зробив Colliseum#6378
Translated by Colliseum#6378

--

--

Business analytics

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store